Szacowany czas czytania: 2 minuty

Czyli jak dogadać się po niemiecku – nie mówiąc po niemiecku!

Nie jestem nauczycielem języka niemieckiego, ale tak się złożyło, że głównie spędzam wakacje wśród turystów mówiących po niemiecku. Czy to Turcja, Chorwacja, Hiszpania – nie ma znaczenia wszędzie dogadasz się po niemiecku. A już niekoniecznie po angielsku.


W związku z tym trzeba było opanować podstawowe zwroty wakacyjne po niemiecku – bo na wakacjach trzeba gdzieś spać i coś jeść. Chciałam podzielić się z wami zwrotami, których najczęściej używam. Dziś parę słów na temat przywitań i pożegnań po niemiecku. Wszystkie zatwierdzone przez naszą Lehrerin Kasię!

Język niemiecki
Nauka języka niemieckiego

Część 1 – jak zacząć ? czyli przywitanie, pozdrowienie oraz pożegnanie po niemiecku.

Guten Morgen! Dzień dobry (przed godziną dwunastą)
Guten Tag! – Dzień dobry (po godzinie 12)
Guten Abend! – Dobry wieczór

Wie geht’s? – Co słychać?
Danke, gut. Und dir? – Dziękuję, dobrze. A u Ciebie?

Auf Wiedersehen! – Do widzenia!
Gute Nacht – Dobranoc
Tschüs! – Cześć! (tylko na pożegnanie)
Bis später! – Na razie! Do zobaczenia!

A więc używajcie i módlcie się, żeby nikt nie zadał wam dodatkowego pytania. A jeżeli język niemiecki się wam podoba i chcielibyście odpowiadać na bardziej zaawansowane pytania, to zapraszam was na najlepsze kursy języka niemieckiego metodą bezpośrednią, a mianowicie do Rapid School Online (lokalizacja w tym momencie nie ma znaczenia). Naucza niezastąpiona Kasia, z niemiecką precyzją i starannością, nauczy was języka niemieckiego.

Vertrauen Się mir! Ich bin Lehrer an der Rapid School

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących metody bezpośredniej oraz naszej szkoły nie wahaj się i pisz lub dzwoń do nas śmiało! Zachęcam do komentowania oraz śledzenia naszych profili na portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram.


Dowiedz się więcej