Hans was ist das?

Czyli jak zacząć szprechać po niemiecku.

Część 1 – przywitanie.

Nie jestem nauczycielem języka niemieckiego, ale tak się złożyło, że głównie spędzam wakacje wśród turystów mówiących po niemiecku. Zazwyczaj wybieram niemieckie hotele w Turcji, gdy jedziemy na tzw. „ola” ? i kempingi na Istrii w Chorwacji.
Wielokrotnie język angielski – tym bardziej zaawansowany – na nic mi się nie zdał. Jak tylko słyszą angielski to oczami szukają kogoś innego z obsługi, albo po prostu uciekają ?.
No i trzeba było opanować podstawowe zwroty po niemiecku – bo na wakacjach trzeba gdzieś spać i coś jeść. Chciałam podzielić się z wami zwrotami, których najczęściej używam. Wszystkie zatwierdzone przez naszą Lehrerin Kasię!

Część 1 – jak zacząć ? czyli przywitanie, pozdrowienie oraz pożegnanie.

No to zaczynamy:

Guten Morgen! – Dzień dobry (przed godziną dwunastą)
Guten Tag! – Dzień dobry (po godzinie 12)
Guten Abend! – Dobry wieczór.

Wie geht’s? – Co słychać?
Danke, gut. Und dir? – Dziękuję, dobrze. A u Ciebie?

Auf Wiedersehen! – Do widzenia!
Gute Nacht – Dobranoc.
Tschüs! – Cześć! (tylko na pożegnanie)
Bis später! – Na razie! Do zobaczenia!

A więc używajcie i módlcie się, żeby nikt nie zadał wam dodatkowego pytania. A jeżeli język niemiecki się wam podoba i chcielibyście odpowiadać na bardziej zaawansowane pytania to zapraszam was na najlepsze kursy języka niemieckiego metodą bezpośrednią, a mianowicie do Rapid School w Tarnowskich Górach lub online (lokalizacja w tym momencie nie ma znaczenia). Naucza niezastąpiona Kasia, z niemiecką precyzją i starannością, nauczy was języka niemieckiego.

Vertrauen Się mir! Ich bin Lehrer an der Rapid School

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących metody bezpośredniej oraz naszej szkoły nie wahaj się i pisz lub dzwoń do nas śmiało! Zachęcam do komentowania oraz śledzenia naszych profili na portalach społecznościowych Facebook (@rapidschoolTG) oraz Instagram (@rapid_school_tg).